Noc Muzew w Zabrzu. Kopalnia Guido. Sztolnia Krlowa Luiza w Zabrzu

 

Jest taka noc, podczas której w zabrzańskich podziemiach dzieją się rzeczy jeszcze bardziej niesamowite niż na co dzień (a uwierzcie nam, że niezwykłe historie to dla nas codzienność! ).

 

Jeżeli masz na tyle odwagi, by zejść głęboko pod ziemię, stanąć oko w oko z mieszkańcami kopalni i nie boisz się podjąć rzuconego wyzwania- to ZAPRASZAMY na NOC MUZEÓW!

 

Już 18 maja 2019, w kompleksie Sztolnia Królowa Luiza i Kopalni Guido na specjalnie przygotowanych trasach spotkacie Heksę rzucającą czary, moczącego nogi Utopka, władcę podziemi Skarbnika i może nawet samego Beboka :)

 

Po przejściu podziemnej trasy i wykonaniu wszystkich zadań może uda Wam się odpowiedzieć na pytanie: Gdzie Bebok mówi dobranoc?

 

Zapraszamy do zwiedzania naszych podziemi, różne trasy, różne atrakcje. Dla każdego przygotowaliśmy coś innego.

 

Najmłodszych z rodzicami nie może zabraknąć na Podziemnej Trasie Rodzinnej w Sztolni Królowa Luiza, a ponieważ dzieciaki chodzą spać, kiedy beboki budzą się do życia, czekamy na Was już od godziny 10.00 rano :) Specjalne zwiedzanie pod hasłem: ,,Legendy Śląskie dla dzieci" napewno zadowolą najbardziej wymagających turystów ;)

https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=NOCPKKL

 

Dla tych trochę starszych przygotowaliśmy zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej i Wodnej w podobnym klimacie magii, legend i beboków oczywiście!

https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=NOCSZTOL

lub https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=NOCWODNA

 

Kopalnia Guido może i bardziej klasycznie - lecz nie mniej fascynująco otworzy przed Wami zakamarki poziomu 320 na całą NOC.

https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=NOCGUIDO

 

Noc Muzew. plakat

 

Wszystko w wyjątkowych cenach:

 

* Trasa Rodzinna  (dostępna już od 4 roku życia) godziny: 10.00- 21.00

* Trasa Turystyczna 15.00- 02.00

* Trasa Wodna- na zwiedzanie VIP zapraszamy w godzinach 15.00- 02.00

* podziemia Kopalni Guido- na zwiedzanie VIP zapraszamy w godzinach 15.00- 02.00

 

Śledźcie nasz profil na FB i rezerwujcie zwiedzanie- bo warto!

https://bilety.kopalniaguido.pl/

 

***

 

W ramach tej niezwykłej nocy zapraszamy także na antystrachowe warsztaty plastyczne dla dzieciaków "Jak oswajać potwory". Podczas warsztatów każde dziecko oswoi swojego potwora, zaprojektuje oryginalną zakładkę do książki i otrzyma zmywalne, potworniaste tatuaże :)

 

Warsztaty będą też okazją do spotkania z 8-letnią Polą Stępniewicz, autorką książki ,,Kto mieszka za meblami", w której zdradza ona swoje sposoby na poradzenie sobie z bebokami i jej zakupu w promocyjnej cenie.

 

* Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 3 do 9 lat. Nie bójcie się wziąć w nich udziału...

 

Noc Muzew. Sztolnia Krlowa Luiza

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

Zabrze lskie Szlak Zabytkw Techniki Erih   Pokady KulturyFortum   PlatanGrnolskie

PGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTAXI WEST   POTlogo Planet Cinemafamur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW                     katowice airport logo