ferie2020.zabrze sztolnia.facebook

 

Ferie w mieście mogą być fajne.
Ale... lepsza będą ferie pod miastem!

 

Zwiedzaj zabrzańskie podziemia i przeżyj podziemną przygodę!
Tradycyjne zwiedzanie czy szalona przygoda z Tytusem, Romkiem i Atomkiem? Wybór należy do Ciebie.

 

W czasie rodzinnego zwiedzania dowiesz się czy przeszłość planety Ziemia ma coś wspólnego z podziemnymi korytarzami, zostaniesz prawdziwym geologiem i odwiedzisz karboński las. To nie wszystko!

 

Tylko u nas weźmiesz udział w najbardziej wkręconej lekcji geografii, przejedziesz się pewnym, niekonwencjonalnym pojazdem i sam wykonasz przekrój Ziemi. :)

 

W celu uatrakcyjnienia zwiedzania dla dzieci i młodzieży postanowiono osadzić je w tematyce utworów z serii Tytusa, Romka i A’Tomka. Celem uzasadniającym sięgnięcie po kultowych dla polskiej popkultury bohaterów jest przekazanie wiedzy geologicznej i górniczej w sposób przystępny, atrakcyjny i interesujący dla młodego odbiorcy. Istotny jest również fakt, iż elementy fabuły Księgi XV Tytus geologiem i Księgi XI Ochrona zabytków są tożsame z realizowanymi  założeniami edukacyjnymi. W ramach lekcji edukacyjnej przygotowanej z okazji ferii zimowych 2020 przekazane zostanie  jak istotną rolę odegrał węgiel i kopalnie dla kształtowania świadomości kulturowej i tożsamości regionalnej Górnego Śląska.

 

Wyrusz w zapierającą dech w piersiach podziemną przygodę razem z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem! Kopalnia to idealne miejsce do przetestowania niesamowitych środków transportu, odkrycia sekretów kryjących się we wnętrzu Ziemi i doskonałej zabawy. Wwierć się w sam środek niesamowitych zdarzeń i przeżyj je razem z bohaterami kultowego komiksu.

 

Program zwiedzania podziemi:

- podziemne poszukiwanie śladów przeszłości planety Ziemi

- zdobycie sprawności geologa

- odwiedziny lasu karbońskiego

- wkręcona lekcja geografii

- przejazd niekonwencjonalnym pojazdem

 

* Dodatkowo dla grup zorganziowanych przewidziano cykl warsztatów odbywających się na powierzchni, na których będzie można wykonać samodzielnie przekrój planety Ziemia!

 

BO JAK FERIE W MIEŚCIE, TO TYLKO W SZTOLNI KRÓLOWA LUIZA W ZABRZU! :):)

 

Informacje dodatkowe:

Data- 13.01-23.02.2020r.

Bilet grupy zorganizowane - 35 zł / osoba

Bilet turyści indywidualni - 30 zł / osoba

Grupy zorganizowane: rezerwacja tel. 32 271 40 77,  miejsce rozpoczęcia trasy- ul. Wolności 408

Klient indywidualny: rezerwacja TU:  https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=FERIEIND, miejsce rozpoczęcia trasy- ul. Maurycego Mochnackiego 12

 

plakat web

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

Deklaracja dostępności MGW

 

Zabrze Logo Woj. Lskie   Szlak Zabytkw Techniki Erih   Pokady KulturyFortum   PlatanGrnolskie

PGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTAXI WEST   POTlogo Planet Cinemafamur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW                     katowice airport logoDB eps PrzekonwertowanywpiibZamek Lesna Skala Logo Czarne Maelogo rslogoObszar roboczy 1 100