INDUSTRIA LIVEfacebook1

       

Muzyczno – teatralne SHOW w industrialnej przestrzeni! INDUSTRIA LIVE już 21 kwietnia 2018 w Sztolni Królowa Luiza. Wyjątkowe trio, 3 artystów i ich 3 muzyczne opowieści: Władysław Komendarek + Józef Skrzek + Tomasz Makowiecki

 

Bilet zakupiony na koncert upoważnia do zwiedzania Sztolni Królowa Luiza w terminie od 22.04 do 22.05.2018 - konieczna wcześniejsza rezerwacja.

 

Zobaczymy artystów, którzy inspirowani Sztolnią Królowa Luiza oraz Kopalnią Guido stworzą muzyczne improwizacje. Ich wspólne zamiłowanie do muzyki elektronicznej zaowocowało już kilkukrotnie w postaci wspólnych projektów realizowanych chociażby przy okazji koncertów z serii Męskie Granie. Całość wydarzenia dopełni występ Teatru Sztuki Ruchu Ocelot – który zaprezentuje się w premierowym wykonaniu historii o zabrzańskim przemyśle. Część występu teatru będzie przepleciona muzyką Władysława Komendarka.

 

Kto jest kto ?

 

Władysław Komendarek to polski muzyk, instrumentalista, związany z grupą muzyczną Exodus, w latach 80. XX wieku rozpoczął karierę solową. Od 1984 r. komponuje muzykę elektroniczną. Jest muzykiem o zróżnicowanych zainteresowaniach, ale bez trudu można w jego twórczości wyróżnić trzy zasadnicze nurty: fascynację klasycznymi utworami muzyki poważnej, eksperymentalne realizacje elektroniczne, oraz tworzenie muzyki nieco łatwiejszej w odbiorze, czego przykładem jest np. płyta Dotyk chmur.

 

Józef Skrzek - urodzony na Śląsku w Michałkowicach w rodzinie górniczej. Od małego grał i śpiewał, wychowany w duchu sztuki, muzyki, plastyki, tańca, ale również sportu.

Już w 1970 r. stawiał pierwsze kroki jako basista oraz pianista zespołu Breakout. Po rocznej współpracy z zespołem powrócił jednak na Śląsk, żeby założyć swój własny zespół – SBB.

SBB stworzyło całkiem nowy nurt w muzyce polskiej, a może i światowej. Multiinstrumentalista oraz kompozytor Józef Skrzek zademonstrował światu nową formułę muzyki uniwersalnej, ze słowiańską romantyką oraz buntowniczą dynamiką rocka.

W pierwszych dziewięciu latach działalności zespół nagrał kilkanaście płyt w wielu krajach i sprzedali kilka milionów płyt.

Obecnie SBB występuje i nagrywa z znanym perkusistą Paulem Wertico z Chicago a sam Józef Skrzek komponuje oraz występuje w różnych ciekawych konstelacjach solo.

 

Tomasz Makowiecki wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent. Zadebiutował płytą "Makowiecki Band" w 2002. W maju 2005 roku wydał swoją drugą płytę pt. "Piosenki na nie". 22 października 2007 roku ukazała się trzecia płyta pt. "Ostatnie wspólne zdjęcie", która została wybrana przez użytkowników serwisu muzyka.onet.pl na najlepszą płytę pop roku 2007.

W między czasie brał czynny udział w wielu projektach muzycznych jak np. ,,Silver Rocket“ Mariusza Szypury.

W 2010 stworzył razem z Przemkiem Myszorem i Wojtkiem Powagą ( Myslovitz ) grypę NO! NO! NO!, która w 2010 roku wydała album pod tym samym tytułem. W grudniu 2011 ukazała się płyta "Muzyka z serca", której Makowiecki został producentem muzycznym, będąca dodatkiem do kalendarza "Dżentelmeni 2012". Dochód ze sprzedaży tego wydawnictwa został przekazany na akcję charytatywną "Stop bosym stopom".

 

To nie wszystko! Po muzycznej uczcie dla ucha i ducha nacieszymy także nasze oko :) SPEKTAKL W SCENERII INDUSTRIALNEJ OCELOT – „Historia Przemysłowego Zabrza”*

 

Spektakl reżyserowany specjalnie na okoliczność INDUSTRIALNEGO KWIETNIA. Widowisko oparte o Historię Zabrzańskiego przemysłu. Od momentu odkrycia węgla i jego znaczenia dla środowiska lokalnego poprzez okres zamykania kopalń po odrodzenie i nadanie nowej formy dla przemysłu na śląsku.

*Widowisko w całości reżyserowane na potrzeby imprezy.

 

Informacje dodatkowe:

 

Harmonogram imprezy:

19:00 - Rozpoczęcie

19:20 – 21:00 Skrzek + MAKOWIECKI + Komendarek

21:00 – 21:20 Komendarek + OCELOT

21:20 - 22:00 OCELOT

 

Start: 19:00

 

Gdzie: Naziemny kompleks Sztolni Królowa Luiza, Wolności 410, Zabrze

 

Bilety: 25,00 zł KUP TUTAJ 

 

Bilet zakupiony 21 kwietnia na zwiedzanie tras Sztolni Królowa Luiza upoważnia do wejścia na wieczorne show Industria Live!

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

  loga sponsorow Obszar roboczy 1 kopia 19

PGG family logo ver barwna full 01PGGgornik zabrzewestlogo   logo jsw pl                        pot 200