Przed nami kolejna edycja  ogólnopolskiej akcji promocyjnej- ,,Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny."

 

Organizatorami akcji jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

 

Specjalnie przygotowane oferty turystyczne w obniżonych o 50% cenach!

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na zwiedzanie podziemnych tras w promocyjnych cenach 22- 24 listopada br.

 

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i poznać podziemne oblicze miasta Zabrze?
Zarezerwuj bilet i przeżyj podziemną przygodę!

 

weekend za p ceny.sztolnia

 

Podziemna Trasa Turystyczna- to wyjątkowa, podziemna podróż w czasie. Zwiedzanie obejmuje wyrobiska zarówno Sztolni, jak i Kopalni Królowa Luiza, w przekrojowy sposób obrazując, jak rozwijała się technika górnicza od końca XVIII wieku. Podczas zwiedzania zobaczyć można między innymi zabytkowe, ceglane portale chroniące i wzmacniające stropy, rekonstrukcję podziemnego portu, gdzie ładowano wydobyty węgiel do łodzi czy chodnik wydrążony w całości w pokładzie węgla, który w skali europejskiego górnictwa można uznać za absolutny unikat...

Cena: 22 zł./os 

 

Podziemna Trasa Rodzinna- z myślą o rodzinnym zwiedzaniu przygotowaliśmy 1,5 godziny pełne atrakcji, multimediów, i uruchamianych maszyn górniczych. Trasa wiedzie labiryntem chodników dawnej Kopalni Królowa Luiza. Turysta nie tylko może poczuć tu prawdziwą atmosferę kopalni, ale usłyszeć i zobaczyć najprawdziwsze górnicze maszyny służące transportowi i urabianiu węgla, z 22- tonowym, gigantycznym kombajnem węglowym na czele. Na dzieci czekają dodatkowo multimedialne infokioski, umożliwiające zapoznanie się z tradycjami górniczymi, poznanie podstawowych słówek po śląsku czy też regionalnych pieśni. Na sam koniec na wszystkich gości czeka podziemna przejażdżka autentyczną kolejką górniczą, zwaną Karlikiem!

Cena: 17 zł./os

 

Podziemna Trasa Wodna- to niesamowita przygoda w XIX-wiecznych, oryginalnych wyrobiskach dawnej Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej i jednocześnie najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym!
Fragment podziemnych wyrobisk przebywa się tu pieszo, a 1100 metrów to unikatowy, podziemny spływ łodziami. W trakcie przepływu łodziami pod samym centrum 170-tysięcznego miasta, spotkać można legendarnego dla Górnego Śląska Skarbnika lub Utopka. To także podziemne porty, mijanki, odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień. Spływ podziemnymi łodziami w historycznych wyrobiskach z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Cena: 30 zł./os

 

 LOL8829 b

***

weekend za p ceny.guido

 

 

Zwiedzanie Kopalni Guido -  zwiedzanie rozpoczyna się w budynku maszyny wyciągowej z 1927 roku. Następnie turyści zjeżdżają autentyczną szolą górniczą i  rozpoczynają swoją podziemną wędrówkę 320 metrów pod ziemią!

Odkrywanie poziomu 320 wiąże się przede wszystkim z poznaniem rozwoju techniki górniczej od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych. Największymi atrakcjami są pokazy pracy wielkich maszyn górniczych i przejazd elektryczną kolejką podwieszaną. Zwiedzanie kończy się w najgłębiej położonym pubie w Europie!

Cena: 27 zł/os

 

m LOL5226

 

Oferta dla turystów indywidualnych, rabat nie dotyczy grup zorganizowanych.

 

Celem uzgodnienia warunków zwiedzania dla grup zorganizowanych prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Bilety dla turystów indywidualnych do nabycia w kasie lub zakup online:

 

Sztolnia Królowa Luiza Podziemna Trasa Wodna https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=POLWODNA

Sztolnia Królowa Luiza Podziemna Trasa Turystyczna https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=POLPODR%C3%93%C5%BB

Sztolnia Królowa Luiza Podziemna Trasa Rodzinna https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=POLPKKL

Zwiedzanie Kopalni Guido https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=POLGUIDO

 

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

Zabrze lskie Szlak Zabytkw Techniki Erih   Pokady KulturyFortum  Lellek ZPWiKPlatan

PGG FAMILYPGGGrnik ZabrzeTAXI WEST   JSW                        POTGrnolskielogo Planet CinemaZPECTramwaje Slaskie Logo JPGLotto