Kolej na Muzea 2019.1

 

Podróżujesz koleją a na Twojej trasie jest Zabrze nie czekaj i dzwoń już dziś 32 271 40 77!

 

Zwiedzaj zabrzańskie podziemia 25% taniej!

 

Łącznie do udziału w projekcie zgłosiło się 21 placówek. Zakres tematyczny oferowany przez poszczególne jednostki wydaje się na tyle zróżnicowany, że każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie coś ciekawego. Na szeroki wybór mogą liczyć np. miłośnicy sztuki, w akcji wezmą udział bowiem aż cztery galerie.

 

Z takiej propozycji może skorzystać każdy, kto pokaże kasjerowi w muzeum ważny bilet Kolei Śląskich, obejmujący miejscowość, w której znajduje się dana placówka.

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza do zwiedzania i odkrywania zabrzańskich podziemi w Sztolni Królowa Luiza i Kopalni Guido.

 

Nasze górnicze korytarze skrywają niesamowite historie, a autentyczność miejsca zachwyca i uczy pokory dla zawodu górnika.

 

Sztolnia Królowa Luiza odkryje przed Wami tajemnice pracy górników na przestrzeni ostatnich 200 lat, odpowie na pytania związane z kulturą na Śląsku i dostarczy emocji o jakich nie da się zapomnieć. Tylko u nas zobaczysz największy w Polsce podziemny park czynnych maszyn górniczych i przejedziesz się autentyczną górniczą kolejką!

 

Drugim naszym obiektem biorącym udział w projekcie jest Kopalnia Guido-  górniczą szolą zjedziesz 320 metrów pod ziemię a nasi przewodnicy wprowadzą Cię w tajniki górniczej pracy. Podziemną przygodę zakończysz w najgłębszym w Europie podziemnym pubie, a poźniej to już tylko... wsiądź do pociągu byle jakiego ;) i wróć do domu.

Kolej na Muzea 2019

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

Zabrze lskie Szlak Zabytkw Techniki Erih   Pokady KulturyFortum  Lellek ZPWiKPlatanGrnolskie

PGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTAXI WEST   POTlogo Planet Cinemafamur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW