☛ PROMOCJA! Obowiązuje do końca maja br., sprawdź! ☚

 

Przenosimy szkołę w podziemia kopalni!

Lekcja przyrody, historii, geografii, chemii oraz wielu innych przedmiotów, która odbywa się w oryginalnych górniczych wyrobiskach? Wiedza nabywana przy okazji wyśmienitej zabawy? Ciekawostki, które zainteresują nawet najmłodszych odkrywców? To wszystko i wiele więcej oferuje Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu - największy w Europie kompleks dziedzictwa przemysłowego.

 

Zapraszamy do Sztolni Królowa Luiza. Tu czeka na Was solidna dawka wiedzy, ale przede wszystkim świetna zabawa. Podczas wyjątkowej, podziemnej lekcji młodzi ludzie dowiedzą się m.in. czym jest kultura śląska, kim jest hajer, jak powstaje węgiel, jakimi sposobami wytyczano pod ziemią kierunki świata. Mogą wziąć też udział np. w zajęciach z ratownictwa czy wcielić się w rolę górników i wydobyć własną bryłkę węgla… Multidyscyplinarne zajęcia w Sztolni nie pozwolą nawet na chwilę nudy! Będą za to niezapomnianą przygodą, która zachwyci i zainspiruje młodych ludzi do dalszego poznawania świata.

 

Oferta edukacyjna odpowiada wymogom podstawy programowej nauczania na każdym szczeblu edukacji - od przedszkoli, przez szkoły podstawowe, na ponadpodstawowych kończąc. Dodatkowo została przygotowana w oparciu o wyjątkową infrastrukturę podziemnych korytarzy górniczych i dwóch plenerowych parków tematycznych: Parku 12C i Parku Techniki Wojskowej.

 

Potrzebujesz oferty szytej na miarę? Zapraszamy do kontaktu – z przyjemnością przygotujemy plan wycieczki, dostosowany do indywidualnych potrzeb grupy.

 

 

 NASZA OFERTA EDUKACYJNA TO:

 

* BOGACTWO I RÓŻNORODNOŚĆ - oferujemy różnorodne scenariusze zajęć, dostosowane do wieku uczniów i ich zainteresowań: poszukiwanie Skarbnika, poznawanie skał budujących wnętrze ziemi, a może udział w symulowanej akcji ratowniczej? Gwarantujemy - każde zajęcia to nie tylko solidna dawka wiedzy, ale przede wszystkim niezapomniane emocje i niesamowite atrakcje.

 

* PEDAGOGIKA PRZEŻYĆ – stawiamy na naukę przez przeżywanie, doświadczanie. W trakcie naszych podziemnych lekcji uczniowie sprawdzają, weryfikują, działają, współpracują, próbują… a wiedza sama zostaje w głowie.

 

* AUTENTYZM I NOWOCZESNOŚĆ - zajęcia odbywają się w oryginalnych przestrzeniach poprzemysłowych (nagrodzonych tytułem Pomnika Historii), którymi zachwyciła się cała Europa. Niezapomniane, ogromne maszyny górnicze w ruchu, historyczne wyrobiska, XIX wieczny podziemny port przeładunkowy czy chodnik wykuty w całości w węglu. Sztolnia Królowa Luiza to unikatowe miejsce, łączące autentyzm z najnowocześniejszymi rozwiązaniami multimedialnymi.

 

* DOŚWIADCZENIE I DOSKONAŁA OPIEKA - każdą grupę traktujemy indywidualnie, odpowiadając ich potrzebom czy oczekiwaniom. Zaufaj naszym doświadczonym przewodnikom oraz animatorom i odkryj kopalnię wiedzy i atrakcji.

 

TYLKO U NAS: BAJTEL SZYCHTA!! JEDYNA TAKA ATRAKCJA W POLSCE!!

 

Bajtel Szychta to wyjątkowy event w formie zabawy, dzięki któremu dzieci mogą wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią! Mali podopieczni otrzymują oryginalny, sztygarski strój roboczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć poznają realia pracy w kopalni, wykonują różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także biorą udział w akcji ratowniczej. Bajtel Szychta to doskonały sposób na integrację grupy, wspólne spędzanie czasu, naukę  komunikacji i współpracy w grupie. Oferta dla klas I-VI szkoły podstawowej.

 

 

 

OFERTA EDUKACYJNA

SZTOLNIA KRÓLOWA LUIZA

ul. Maurycego Mochnackiego 12 (dawna Sienkiewicza 43), Zabrze

 
Lp.


ZWIEDZANIE

DLA KOGO

BILET SZKOLNY

BILET DLA OPIEKUNA

- przy założeniu 1 opiekun na grupę 10 dzieci

1.

Śląskie legendy  przedszkole i klasy I - VI 35,00 zł 1,00 zł*

2.

Mali pomocnicy Sztygara przedszkole 35,00 zł 1,00 zł*
3.  Bajtel Szychta  klasy I - VI 45,00 zł 1,00 zł*
4. Strefa Działań klasy VII- VIII 35,00 zł 1,00 zł*
5. Kopalnia Wynalazków  klasy I - VIII 35,00 zł 1,00 zł*
6. Podziemny spływ sztolnią 45,00 zł 1,00 zł*

Strefa naziemna Sztolni Królowa Luiza

Park 12C i Park Techniki Wojskowej ul. Maurycego Mochnackiego 12 

1. Bajtel Gruba klasy I - VI  100,00 zł**
2.

Dzień z życia wojskowego

klasy I - VI  19,00 zł 1,00 zł
3. Edukacja dla bezpieczeństwa klasy VII - VIII  19,00 zł 1,00 zł
4. Usługa animatora zabaw i lekcji edukcyjnych   100,00 zł.  

* maksymalnie trzech opiekunów na grupę
** cena za 1 grupę


Zapraszamy do kontaktu – udzielimy wszystkich niezbędnych informacji i zaproponujemy optymalną ofertę, dedykowaną Waszej grupie!

Rezerwacja i informacja: tel.: +48 32 630 30 91 wew. 7005 lub 538 899 220 

Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej i kontakt w sprawie współpracy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 IMG 5304

 

IMG 5362

 

 Trasa Rodzinna. Sztolnia Krlowa Luiza                                                                                       Trasa Rodzinna.1

 

 

 

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

Deklaracja dostępności MGW

 

Zabrze Logo Woj. Lskie   Szlak Zabytkw Techniki Erih   Pokady KulturyFortum   PlatanGrnolskie

PGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTAXI WEST   POTlogo Planet Cinemafamur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW                     katowice airport logoDB eps PrzekonwertowanywpiibZamek Lesna Skala Logo Czarne Maelogo rslogoObszar roboczy 1 100