2021 06 18 Carnall sesja z doroslymi ZAWL8060

 

Strefa Carnall – oddana w lipcu 2021 zrewitalizowana strefa naziemna, zlokalizowana przy szybie Carnall Sztolni Królowa Luiza, to poprzemysłowa przestrzeń, która dzięki rewitalizacji zyskała właśnie drugie życie i stała się największą, kulturalną strefą w Polsce. Nowe miejsce do odkrycia, nowe trasy i nowa jakość!

 

Jak można tutaj spędzić czas?
Na kilka sposobów ;)

 

Na przykład można zwiedzać! Poprzemysłowe budynki można zwiedzać samemu lub z przewodnikiem. I warto to zrobić bo właśnie tu w jednym z nich ukrywa się działająca, ponad 100 letnia maszyna parowa, czy unikatowa, jedyna taka wystawa poświęcona ratownictwu górniczemu i zagrożeniom w kopalni. 


Opcje zwiedzania strefy są dwie - Droga Górnika i Misja Ratownicza. Więcej o każdej z nich dowiecie się na FB Sztolni Królowa Luiza lub tu: 
https://podziemnaprzygoda.pl/

 

2021 06 17 Carnall sesja z dziecmi ZAWL7784

2021 06 18 Carnall sesja z doroslymi ZAWL8290

 

To nie wszystko strefa Carnall od samego początku stała się miejscem gdzie odbywają się festiwale, koncerty i tematyczne imprezy jak np. Carnall Festival lub Jarmark Barbórkowy - BLOVE. 

 

strefa carnall 05 12 2021 radoslaw kazmierczak 65

strefa carnall 04 12 2021 radoslaw kazmierczak 87

 

A może wizyta w Zmiękczalni? Nowe miejsce na mapie miasta – Regionalne przysmaki, craftowe, warzone specjalnie dla Muzeum piwo, ciekawe wnętrze i jeszcze ciekawsze otoczenie ;) Koniecznie sprawdź w wolnej chwili*

 

*miejsce czynne sezonowo.

 

Tak naprawdę tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! – rodziny z dziećmi, turyści, fani muzyki, historii czy dobrego jedzenia.
Warto znaleźć czas aby nas odwiedzić ;)

 

Projekt pn.: ,,Rewitalizacja i udostępnienie poprzemysłowego Dziedzictwa Górnego Śląska" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020.

DDSCAdssDAS

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

 

Deklaracja dostępności MGW

 

Zabrze Logo Woj. Lskie   Szlak Zabytkw Techniki Erih   Nowe PKFortum GZM 2 

PGG gornik zabrze g Grnik Zabrze   POTfamur logo                     Logo Hutalogo rsNowy Projektlogo skrconeWWW 1WWW 4