2021 06 18 Carnall sesja z doroslymi ZAWL8060

 

Strefa Carnall – oddana w lipcu 2021 zrewitalizowana strefa naziemna, zlokalizowana przy szybie Carnall Sztolni Królowa Luiza, to poprzemysłowa przestrzeń, która dzięki rewitalizacji zyskała właśnie drugie życie i stała się największą, kulturalną strefą w Polsce. Nowe miejsce do odkrycia, nowe trasy i nowa jakość!

 

Jak można tutaj spędzić czas?
Na kilka sposobów ;)

 

Na przykład można zwiedzać! Poprzemysłowe budynki można zwiedzać samemu lub z przewodnikiem. I warto to zrobić bo właśnie tu w jednym z nich ukrywa się działająca, ponad 100 letnia maszyna parowa, czy unikatowa, jedyna taka wystawa poświęcona ratownictwu górniczemu i zagrożeniom w kopalni. 

 

*Tytuł mecenasa tytularnego maszyny parowej należy do firmy 

Fortum


Opcje zwiedzania strefa są dwie - Droga Górnika i Misja Ratownicza. Więcej o każdej z opcji dowiecie się na FB Sztolni Królowa Luiza lub tu: 
https://podziemnaprzygoda.pl/

 

2021 06 17 Carnall sesja z dziecmi ZAWL7784

2021 06 18 Carnall sesja z doroslymi ZAWL8290

 

To nie wszystko strefa Carnall od samego początku stała się miejscem gdzie odbywają się festiwale, koncerty i tematyczne imprezy jak np. Carnall Festival lub Jarmark Barbórkowy - BLOVE. 

 

strefa carnall 05 12 2021 radoslaw kazmierczak 65

strefa carnall 04 12 2021 radoslaw kazmierczak 87

 

A może wizyta w Zmiękczalni? Nowe miejsce na mapie miasta – Regionalne przysmaki, craftowe, warzone specjalnie dla Muzeum piwo, ciekawe wnętrze i jeszcze ciekawsze otoczenie ;) Koniecznie sprawdź w wolnej chwili*

 

*miejsce czynne sezonowo.

 

Tak naprawdę tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! – rodziny z dziećmi, turyści, fani muzyki, historii czy dobrego jedzenia.
Warto znaleźć czas aby nas odwiedzić ;)

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

Deklaracja dostępności MGW

 

Zabrze Logo Woj. Lskie   Szlak Zabytkw Techniki Erih   Pokady KulturyFortum   PlatanGrnolskie

PGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTAXI WEST   POTlogo Planet Cinemafamur logoTramwaje ŚląskieppObszar roboczy 37logo IbisJSW                     katowice airport logoDB eps PrzekonwertowanywpiibZamek Lesna Skala Logo Czarne Maelogo rslogoObszar roboczy 1 100MKiDNNIMiTfortum 1