Przed nami kolejna edycja  ogólnopolskiej akcji promocyjnej- ,,Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny."

 

Organizatorami akcji jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

 

Specjalnie przygotowane oferty turystyczne w obniżonych o 50% cenach!

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na zwiedzanie podziemnych tras w promocyjnych cenach 22- 24 listopada br.

 

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i poznać podziemne oblicze miasta Zabrze?
Zarezerwuj bilet i przeżyj podziemną przygodę!

 

weekend za p ceny.sztolnia

 

Podziemna Trasa Turystyczna- to wyjątkowa, podziemna podróż w czasie. Zwiedzanie w przekrojowy sposób pokazuje jak rozwijała się technika górnicza od końca XVIII wieku. Podczas zwiedzania zobaczyć można między innymi zabytkowe, ceglane portale chroniące i wzmacniające stropy, rekonstrukcję podziemnego portu, gdzie ładowano wydobyty węgiel do łodzi czy chodnik wydrążony w całości w pokładzie węgla, który w skali europejskiego górnictwa można uznać za absolutny unikat...

Cena: 22 zł./os 

 

Podziemna Trasa Rodzinna- z myślą o rodzinnym zwiedzaniu przygotowaliśmy 1,5 godziny pełne atrakcji, multimediów, i uruchamianych maszyn górniczych. Trasa wiedzie labiryntem chodników dawnej Kopalni Królowa Luiza. Turysta nie tylko może poczuć tu prawdziwą atmosferę kopalni, ale usłyszeć i zobaczyć najprawdziwsze górnicze maszyny służące transportowi i urabianiu węgla, z 22- tonowym, gigantycznym kombajnem węglowym na czele. Na dzieci czekają dodatkowo multimedialne infokioski, umożliwiające zapoznanie się z tradycjami górniczymi, poznanie podstawowych słówek po śląsku czy też regionalnych pieśni. Na sam koniec na wszystkich gości czeka podziemna przejażdżka autentyczną kolejką górniczą, zwaną Karlikiem!

Cena: 17 zł./os

 

Podziemna Trasa Wodna- to niesamowita przygoda w XIX-wiecznych, oryginalnych wyrobiskach dawnej Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej i jednocześnie najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym!
Fragment podziemnych wyrobisk przebywa się tu pieszo, a 1100 metrów to unikatowy, podziemny spływ łodziami. W trakcie przepływu łodziami pod samym centrum 170-tysięcznego miasta, spotkać można legendarnego dla Górnego Śląska Skarbnika lub Utopka. To także podziemne porty, mijanki, odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień. Spływ podziemnymi łodziami w historycznych wyrobiskach z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Cena: 30 zł./os

 

 LOL8829 b

***

weekend za p ceny.guido

 

 

Zwiedzanie Kopalni Guido -  zwiedzanie rozpoczyna się w budynku maszyny wyciągowej z 1927 roku. Następnie turyści zjeżdżają autentyczną szolą górniczą i  rozpoczynają swoją podziemną wędrówkę 320 metrów pod ziemią!

Odkrywanie poziomu 320 wiąże się przede wszystkim z poznaniem rozwoju techniki górniczej od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych. Największymi atrakcjami są pokazy pracy wielkich maszyn górniczych i przejazd elektryczną kolejką podwieszaną. Zwiedzanie kończy się w najgłębiej położonym pubie w Europie!

Cena: 27 zł/os

 

m LOL5226

 

Oferta dla turystów indywidualnych, rabat nie dotyczy grup zorganizowanych.

 

Celem uzgodnienia warunków zwiedzania dla grup zorganizowanych prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Bilety dla turystów indywidualnych do nabycia w kasie lub zakup online:

 

Sztolnia Królowa Luiza Podziemna Trasa Wodna https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=POLWODNA

Sztolnia Królowa Luiza Podziemna Trasa Turystyczna https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=POLPODR%C3%93%C5%BB

Sztolnia Królowa Luiza Podziemna Trasa Rodzinna https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=POLPKKL

Zwiedzanie Kopalni Guido https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=POLGUIDO

  

 

UWAGA ZMIANA PARKINGU

W związku z trwającymi pracami remontowo-budowlanymi przy Sztolni Królowa Luiza ul. Wolności 402, wzmożonym ruchem turystycznym z okazji „Weekendu za pół ceny” oraz organizowanymi wydarzeniami kulturalnymi, informujemy o zmianie organizacji miejsc parkingowych w dniu 23 listopada (sobota) przy budynku Łaźni Łańcuszkowej ul. Wolności 408 Zabrze.

 

Bardzo prosimy, wszystkich turystów korzystających tego dnia z oferty zwiedzania Trasy Turystycznej Sztolni Królowa Luiza, która zaczyna się w budynku Łaźni Łańcuszkowej,  o parkowanie przy Fortum, ul. Wolności 416, Zabrze, gdzie specjalnie dla Państwa jest udostępniony Parking.

 

Dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do zwiedzania.

Mapka poglądowa:

 

MAPA FORTUM POPR

 

***

!!! UWAGA ‼️!

Rozpoczynamy Weekend Za Pół Ceny‼️

 

Jeśli jeszcze do nas nie dołączyliście - zróbcie to teraz i przeżyjcie z nami podziemną przygodę.

 

Na stronie  https://bilety.kopalniaguido.pl/ pozostały ostatnie wolne miejsca na zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza i Kopalni Guido.

 

Rezerwacja zwiedzania: https://bilety.kopalniaguido.pl/ lub ☎️ 32 271 40 77

 

Informujemy, że ze względu na wzmożony ruch turystyczny i ilość połączeń, czas oczekiwania na połączenie z działem rezerwacji może ulec wydłużeniu.
Szanując Państwa czas, prosimy w pierwszej kolejności o kierowanie się na stronę  https://bilety.kopalniaguido.pl/ i dokonanie rezerwacji zwiedzania wybranej trasy on-line.
Takie rozwiązanie zapewni Państwu szybszą obsługę w dniu zwiedzania.  W panelu sprzedażowym widoczne są dostępne terminy i godziny zwiedzania, jeśli nie ma interesującej Państwa godziny, prawdopodobnie jest już ona zarezerwowana i niedostępna do zwiedzania.

 

Zapraszamy do zwiedzania i dziękujemy za tak duże zainteresowanie!

 

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

Deklaracja dostępności MGW

 

Zabrze Logo Woj. Lskie   Szlak Zabytkw Techniki Erih   Pokady KulturyFortum   PlatanGrnolskie

PGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTAXI WEST   POTlogo Planet Cinemafamur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW                     katowice airport logoDB eps PrzekonwertowanywpiibZamek Lesna Skala Logo Czarne Maelogo rslogoObszar roboczy 1 100