teatralne niedziele 21012019 12

 

Teatr dla dzieci? Jasne, sprawdź co przygotowaliśmy tym razem :)

 

Jako Muzuem kładziemy nacisk na historię i naukę. Można się u nas dowiedzieć jak powstaje węgiel, jak wyglądała praca górnika kiedy i dziś i jak zmieniało się życie ludzi związanych z górnictwem na przełomie wieków, ale…

 

W czasie zwiedzania podziemnych korytarzy można świetnie się bawić i miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. To jednak nie wszystko!

 

Jako instytucja kultury dbamy też o Wasze doznania duchowe ;)

 

Znacie już zapewne nasze koncerty 320 metrów pod ziemią w Kopalni Guido lub plenerowe imprezy tematyczne dla całych rodzin w Parku 12C.

 

Teraz mamy coś nowego! Coś ciekawego i co najważniejsze COŚ dla całej rodziny! Spektakle teatralne dla wszystkich, tych małych i dużych.


Rodzina to siła, więc sprawdź kiedy czekamy na Ciebie i Twoich najbliższych w pięknym, industrialnym wnętrzu Łaźni Łańcuszkowej kup bilety i poznaj tajemnicę śląskich strachów, historię górnika Franciszka i śląskiego smoka Teo.

 

Teatralna niedziela- to nasza propozycja na wolne, niedzielne popołudnia. To co? Będziecie :)https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=NIEDZIELA+

 

Na afiszu:

 

24.03.19 "Jak górnik Śmierdzirobotka ze Skarbnikiem się spotkał"

Poznajcie zabawnego górnika Franciszka Rogala, jego uroczą żonę Trudi, zafrasowanego Brygadzistę i wreszcie Jego samego - Skarbnika, ducha podziemia. Zapraszamy na wesołą podróż po śląskich legendach, w kabaretowym klimacie z lekko rockową nutką w tle. Dodajmy do tego mnogość środków teatralnych, muzykę na żywo, interakcję, a otrzymamy niebanalną propozycję teatralną. Spektakl ma także wartość dydaktyczną, kładzie duży nacisk na zalety płynące z pomagania i odpowiedzialności za swoją pracę. Świetna propozycja dla dzieci, dorosłych oraz seniorów. Pyrsk!

 

14.04.19  "Teo, śląski dinozaur"

Kto z nas nie uwielbia historii o dinozaurach? A w dodatku takich, które można spotkać tuż obok domu! Zielony Teo to teropod (jego autentyczne szczątki zostały odnalezione kilka lat temu w Lisowicach, na Śląsku), ale wcale nie taki groźny i drapieżny. Raczej miły, śmieszny i odrobinę zagubiony. W sobie tylko wiadomy sposób przespał fakt, że dinozaury wyginęły i teraz czuje się bardzo samotny. Czy muzyczny Smok Smoczysław i Strzyga Aga pomogą mu zrozumieć kim jest i odnaleźć przyjaciół? Z pomocą publiczności na pewno się uda!

 

13.10.19  "Nie taka Strzyga straszna"

W sam raz na jesień, Halloween i Andrzejki – i to nie tylko dla dzieci. Lufcik na Korbkę wraz z zespołem Strzyga (Marcel Różanka, Paulina Nowak, Radek Matysek) zaprezentuje Państwu widowisko słowno-muzyczne pt. "Nie taka Strzyga straszna", będące przeglądem najpopularniejszych straszków i cudaków. Taki trochę koncert, trochę teatr, w którym pojawi się Drach, Bebok, Strziga, Heksa, Meluzyna, Bzionek. Bardzo ciekawa forma, która podbijała serca widzów wszędzie, gdzie się pojawiliśmy.

 

17.11.19 "O pewnym Utopcu, który nie lubił śniegu"

Mimo mrozu za oknem w Zabrzu wciąż nie ma śniegu! Maluchy czekają, zwierzaki czekają, a tu ciągle nic. To wszystko musi być sprawka trochę zmierzłego i trochę zmarzłego Utopca, który bardzo, ale to baaardzo nie lubił zimy. Generalnie, był to straszek dość zamknięty w sobie. Ale urocza, radosna Barbórka wraz z dziećmi oraz trzema zimowymi duszkami, postanowili zmienić ten stan rzeczy! Czy im się uda? Przekonajmy się wszyscy w niedzielę, 17 listopada w Łaźni Łańcuszkowej o godzinie 16:00. Poznamy także śląskie legendy, sztuczki kuglarskie i piosenkę romantycznej Meluzyny.

 

 

Dodatkowe informacje:

Cena biletu: normalny 20 zł., ulgowy 15 zł.

Miejsce: Łaźnie Łańcuszkowa, ul. Wolności 408

Godzina: 16.00

Rezerwacja pod nr tel.: 32 271 40 77

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

Zabrze lskie Szlak Zabytkw Techniki Erih   Pokady KulturyFortum  Lellek ZPWiKPlatan

PGG FAMILYPGGGrnik ZabrzeTAXI WEST   JSW                        POTGrnolskielogo Planet Cinema