Kolej na Muzea 2019.1

 

Podróżujesz koleją a na Twojej trasie jest Zabrze nie czekaj i dzwoń już dziś 32 271 40 77!

 

Zwiedzaj zabrzańskie podziemia 25% taniej!

 

Łącznie do udziału w projekcie zgłosiło się 21 placówek. Zakres tematyczny oferowany przez poszczególne jednostki wydaje się na tyle zróżnicowany, że każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie coś ciekawego. Na szeroki wybór mogą liczyć np. miłośnicy sztuki, w akcji wezmą udział bowiem aż cztery galerie.

 

Z takiej propozycji może skorzystać każdy, kto pokaże kasjerowi w muzeum ważny bilet Kolei Śląskich, obejmujący miejscowość, w której znajduje się dana placówka.

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza do zwiedzania i odkrywania zabrzańskich podziemi w Sztolni Królowa Luiza i Kopalni Guido.

 

Nasze górnicze korytarze skrywają niesamowite historie, a autentyczność miejsca zachwyca i uczy pokory dla zawodu górnika.

 

Sztolnia Królowa Luiza odkryje przed Wami tajemnice pracy górników na przestrzeni ostatnich 200 lat, odpowie na pytania związane z kulturą na Śląsku i dostarczy emocji o jakich nie da się zapomnieć. Tylko u nas zobaczysz największy w Polsce podziemny park czynnych maszyn górniczych i przejedziesz się autentyczną górniczą kolejką!

 

Drugim naszym obiektem biorącym udział w projekcie jest Kopalnia Guido-  górniczą szolą zjedziesz 320 metrów pod ziemię a nasi przewodnicy wprowadzą Cię w tajniki górniczej pracy. Podziemną przygodę zakończysz w najgłębszym w Europie podziemnym pubie, a poźniej to już tylko... wsiądź do pociągu byle jakiego ;) i wróć do domu.

Kolej na Muzea 2019

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

Zabrze lskie Szlak Zabytkw Techniki Erih   Pokady KulturyFortum  Lellek ZPWiKPlatan

PGG FAMILYPGGGrnik ZabrzeTAXI WEST   JSW                        POTGrnolskielogo Planet CinemaZPECTramwaje Slaskie Logo JPGLotto