baner sztolnialuiza

 

Szanowni Państwo,

 

w związku z odwołaniem akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” wynikającego z sytuacji epidemiologicznej w Polsce i czasowym zawieszeniem ruchu turystycznego w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu informujemy, że bilety zakupione w ramach akcji są ważne do 30 listopada 2020.

 

Każdy z klientów, który wykupił bilet ma możliwość przeniesienia rezerwacji na dogodny dla niego termin, bez dodatkowej opłaty.

Klient który wyraża chęć przeniesienia terminu lub zwrotu biletu, proszony jest o kontakt pod nr tel. 32 271 40 77 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Przypominamy, że trasy objęte akcją ,,Weekend za pół ceny- Polska zobacz więcej" to:

 

· Podziemna Trasa Turystyczna

· Podziemna Trasa Rodzinna

· Podziemna Trasa Wodna

· zwiedzanie Kopalni Guido – poziom 320

 

 LOL8829 b

 

Podziemna Trasa Turystyczna- to wyjątkowa, podziemna podróż w czasie. Zwiedzanie w przekrojowy sposób pokazuje jak rozwijała się technika górnicza od końca XVIII wieku. Podczas zwiedzania zobaczyć można między innymi zabytkowe, ceglane portale chroniące i wzmacniające stropy, rekonstrukcję podziemnego portu, gdzie ładowano wydobyty węgiel do łodzi czy chodnik wydrążony w całości w pokładzie węgla, który w skali europejskiego górnictwa można uznać za absolutny unikat...

 

Ograniczenia wiekowe: ukończone 6 lat

 

 

Podziemna Trasa Rodzinna- z myślą o rodzinnym zwiedzaniu przygotowaliśmy 1,5 godziny pełne atrakcji, multimediów, i uruchamianych maszyn górniczych. Trasa wiedzie labiryntem chodników dawnej Kopalni Królowa Luiza. Turysta nie tylko może poczuć tu prawdziwą atmosferę kopalni, ale usłyszeć i zobaczyć najprawdziwsze górnicze maszyny służące transportowi i urabianiu węgla, z 22- tonowym, gigantycznym kombajnem węglowym na czele. Na dzieci czekają dodatkowo multimedialne infokioski, umożliwiające zapoznanie się z tradycjami górniczymi, poznanie podstawowych słówek po śląsku czy też regionalnych pieśni. Na sam koniec na wszystkich gości czeka podziemna przejażdżka autentyczną kolejką górniczą, zwaną Karlikiem!

 

Ograniczenia wiekowe: ukończone 4 lata

 

 

Podziemna Trasa Wodna- to niesamowita przygoda w XIX-wiecznych, oryginalnych wyrobiskach dawnej Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej i jednocześnie najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym!

Fragment podziemnych wyrobisk przebywa się tu pieszo, a 1100 metrów to unikatowy, podziemny spływ łodziami. W trakcie przepływu łodziami pod samym centrum 170-tysięcznego miasta, spotkać można legendarnego dla Górnego Śląska Skarbnika lub Utopka. To także podziemne porty, mijanki, odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień. Spływ podziemnymi łodziami w historycznych wyrobiskach z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

 

Ograniczenia wiekowe: ukończone 7 lat

 

ZOBACZ TAKŻE: https://kopalniaguido.pl/index.php/wydarzenia/2808-polska-zobacz-wiecej-weekend-za-pol-ceny

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

Zabrze lskie Szlak Zabytkw Techniki Erih   Pokady KulturyFortum   PlatanGrnolskie

PGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTAXI WEST   POTlogo Planet Cinemafamur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW